Vláda USA přiznává, že konopí lečí rakovinu – uživatelé nadále postihováni

Posted: Duben 11, 2015 in novinky
Tagy:, , , , , , , , , , , , , , ,

Medical-Marijuana-Pouring-Out-Of-A-Prescription-Bottle

Autor : Tom Boggioni, 4/4/15, Tom Boggioni Raw Story.com

Přeložil : Ondřej Šrámek, 11/4/15,  facebook_-159583621 twitter @ousher23

Šokujcí. Zpráva, kterou vydala výzkumná skupina financovaná vládou USA, jejímž úkolem bylo studium zneužívání drog a závislostí, uvádí, že konopí je užitečné při hubení určitých typů nádorů na mozku. Po 40 letech klasifikace konopí jako „lékařsky nevyužitelné“ látky, federální vláda zcela potichu a možná i nevědomě přiznala to, proti čemu se 40 let snažila tvrdě bojovat, a kvůli čemu také skončilo mnoho občanů USA před soudem i ve vězení, aniž by spáchali něco, co by ohrožovalo další lidi či společnost.

Zpráva – pocházející od vládou podporované skupiny s ročním rozpočtem přes 1 miliardu $ – přichází v nevhodnou dobu po oznámení Ministerstva Spravedlnosti tento týden, že se jednotlivci budou i nadále stíhat za užívání lékařské marihuany v rozporu s doporučením Kongresu.

Podle Daily Caller, Národní institut pro zneužívání drog (NIDA) vydal tuto revidovanou zprávu za měsíc duben. Uvádí – „Nedávné studie na zvířatech ukázaly, že konopí může zabíjet některé rakovinné buňky a zmenšit velikost ostatních. Důkazy z jedné studie na zvířatech ukazují, že extrakty z celých rostlin marihuany mohou zmenšit jeden z nejzávažnějších typů nádorů na mozku. Výzkumy na myších ukázaly, že tyto extrakty spolu při použití s ozářením zvýšily účinky samotného ozařovaní – zabilo mnohem více rakoviných buněk.“

Zpráva NIDA vychází z výzkumu, který byl zveřejněn v listopadu loňského roku v časopise Molecular Cancer Therapy.

Zatímco jedna vládní agentura přiznává výhody konopí pro lékařské užití, ministerstvo spravedlnosti prosazuje stíhání uživatelů lékařské marihuany.

V prosinci Kongres prosadil dodatek k návrhu zákona o výdajích, který nařizuje Ministerstvu Spravedlnosti, aby nebránilo státům kde je lékařská marihuana již legální od plnění svých zákonů.

V prohlášení ve středu mluvčí Patrick Rodenbush řekl, že Ministerstvo Spravedlnosti nevěří, že pozměňovací návrh se vztahuje na případy vůči jednotlivcům nebo organizacím.

Úředníci ministerstva spravedlnosti totiž věří, že nařízení pouze zaručuje „schopnost států plnit a prosazovat své zákony o zákony lékařském konopí“ a může stále jít po uživatelích.

Do Huffington Post napsal ředitel Drug Policy Alliance a jejich národních záležitostí, Bill Piper. Pokáral ministerstvo spravedlnosti a říká, že se vzpírají vůli voličů.

„V současné době 23 států a District of Columbia (Washington DC) již má zákony které legalizují a regulují konopí pro léčebné účely. A 12 států má zákony upravující použítí cannabidiol (CBD) oleje, nepsychotropní součásti lékařského konopí, který někteří rodiče využívají k léčbě epileptických záchvatů svých dětí“ napsal a dodal :“ a samozřejmě čtyři státy a District of Columbia legalizovaly marihuanu pro rekreační použití. “

„Ministerstvo Spravedlnosti hrubě ignoruje vůli voličů, vzpírá se Kongresu, a porušuje zákon. Prezident Obama a generální prokurátor Eric Holder musí Ministerstvo Spravedlnosti udržet na uzdě“ řekl a vyzval Kongres ke změně federálního zákona o drogách, který by umožňil státům stanovit si svou vlastní politiku týkajcí se lékařské a rekreační marihuany nezávisle a bez federálních zásahů nebo šikanování.

ZDROJ : http://www.rawstory.com/rs/2015/04/feds-admit-medical-pot-works-on-brain-tumors-but-theyre-going-after-users-anyway

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s