Čínská vesnice pojídačů konopných semínek je nejzdravější vesnice s nejstaršími obyvateli na Zemi

Posted: Únor 26, 2015 in články
Tagy:, , , , , , , , , , , ,

Autor : Christina Sarich, 22/7/2014,  Christina Sarich Follow us: @naturalsociety on Twitter | NaturalSociety on Facebook

Přeložil : Ondřej Šrámek, 26/2/15,  facebook_-159583621 twitter @ousher23

feature_image_template

Jeden člověk v Bolívii nedávno řekl, že je nejstarší žijící člověk na světě a je mu 123 let, nicméně vesnice v Číně se pyšní věkem dožití, který je vysoko nad celosvětovým průměrem a mnozí tamnější obyvatelé nemají žádné zdravotní problémy. Vědci se domnívají že tajemství je v jejich stravě, která obsahuje spoustu konopného semene.

Celkové situaci pomáhá také že voda i vzduch v Bama Yao, Číně jsou mimořádně čisté, a že jejich strava obsahuje výrazně méně tuku, živočišných bílkovin, solí a cukrů, než řekněme standardní americká strava. Ale podle některých odborníků je důvodem hlavně konzumace „superjídla“ bohatého na esenciální mastné kyseliny (omega 3 a 6). Jejich hlavním zdrojem příjmu těchto mastných kyselin přes stravu je jídlo s konopným semínkem.

Průměrná délka života v Bama Yao je více než 100 let, a je to jedno z pouhých pěti míst na planetě, kde lidé mohou očekávat, že budou žít takto dlouho. K místům s dožitím 100 let, nazývané „modré zóny,“ patří Sardinie, Itálie, Okinawa kousek od Japonska a poloostrov Nicoya v Kostarice. V těchto vzácných místech je shodný životní styl: jedí stravu rostlinnou, často v kombinaci s několika super potravinami, investují do rodiny,  střídmě cvičí každý den, a mají smysl pro víru a účel v jejich životě.

Je dobře známo, že rostlinné steroly a antioxidanty mohou pomoci snížit riziko vzniku mnoha druhů rakoviny, včetně rakoviny prsu a tlustého střeva, stejně jako umí regulovat cukr v krvi u diabetiků. Omega 3 a 6 mastné kyseliny které najdeme v semenech konopí jsou také plné rostlinných bílkovin, vitaminů A, E a D, a mnohých vitamínů skupiny B, což jsou všechno důležité antioxidanty, které pomáhají eliminovat volné radikály v těle.
Konopné semínko je také bohaté na vápník, vlákninu a železo. Velké množství rozpustné vlákniny v semenu konopí pomáhá, aby se zabránilo nadměrnému příjmu potravy, protože dává dlouhý pocit sytosti a tím také může pomoci udržet trávicí systém zdravý.

Kromě toho poměr kyselin Omega 3 a 6, které jsou v rovnováze také přispívají ke zdraví mozku jak stárneme. Omega 6 polynenasycené tuky jsou důležíté pro organismus v rámci tvorby některých hormonů a signálních molekul. Zhruba řečeno, kyseliny omega 6 jsou prekurzory pro mnoho z molekul, které se tvoří v našem těle. Příklad – kyselina linolová omega 6 je prekurzor pro mnoho molekul, mezi nimiž jsou prostaglandiny, na kterých pracují enzymy COX-1 a COX-2. Ale musí být v rovnováze s Omega 3s, neboť máme v našem těle vysoce zánětlivé chemikálie diky příjmu moderní stravy.

V oleji z konopných semen je poměr omega-6 k omega-3 kyselinám přibližně 3: 1. Tento příznivý poměr pomáhá kompenzovat, alespoň částečně, nadměrnou konzumaci omega-6 mastných kyselin v typické americké / moderní stravě, a pravděpodobně také vede k celkovým zdravotním výhodám a dlouhověkosti, kterou si obyvatelé v Bama Yao dopřávají.

Tento článek se původně objevil na Natural Society.

ZDROJ:  http://expandedconsciousness.com/2014/08/26/hemp-seed-eating-village-in-china-holds-oldest-healthiest-people-in-the-world/#yCTCMOiSjMXcfwl0.99

VIA

http://naturalsociety.com/hemp-seed-eating-village-china-home-oldest-healthiest-people-world/#ixzz3BYVG4Qga

Reklamy
Komentáře
 1. Michael Macek píše:

  Článek moc hezký, nicméně nebylo by lepší zvolit pro text bezpatkové písmo? Patkové je vhodné pro nadpis, ale v delších textech se čte nepříjemně. 🙂

  To se mi líbí

 2. Lukáš Jansa píše:

  Super text 🙂 vždy sem prosazoval že konopí v potravinách je zdravé a lečí rakovinu a podobně nikdo mi to nikdy jen tak nevěřil a dnes mám důkazy děkuji 🙂

  To se mi líbí

 3. libuše píše:

  jen více takových stránek, snad to jednou, přesvědčí i ty, kteří rozhodují o tom zda konopí povolit či nepovolit…..

  To se mi líbí

 4. anna píše:

  O který druh konopí se jedná?

  To se mi líbí

 5. Pavel píše:

  Ano je to tak jiz rok konzumuji tzv. Super ovoce a dnes jiz zname acai berry a vylecil jsem si sam spoutu neduhu ktere mne trapily vcetne obezity za rok se da zmenit telo k nepoznani. A co e tyce konopí zeptejte se sami sebe proc to mocni lide nechteji povolit kdyz je to tak učinné ? Je to hlavně farmacie která brzdí zdravou výživu. A proč ?
  Odpověď PENIZE !!!

  Liked by 1 osoba

 6. jana píše:

  Jsem starší žena,bude mi hodně let,a piju čaj denně s listi,a navic si dam i někdy seminko,pomaha to !§Věřím tomu,mněli by to povolit ….

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s