67% amerických lékařů říká „Konopí by mělo být léčebnou možností“

Posted: Listopad 29, 2014 in novinky
Tagy:, , , , , , , ,

autor : http://www.leafscience.com/

přeložil : Ondřej Šrámek (29/11/14), facebook_-159583621 twitter @ousher23

Více než dvě třetiny lékařů v USA věří, že konopí může být použito k léčbě určitých nemocí či zdravotních koplikací, podle nového průzkumu WebMD / Medscape.medical2

Výsledky on-line průzkumu, na kterém se podílelo přes 1500 lékařů v 48 státech, ukazují na silnou podporu marihuany jako léku.

Navzdory tomu, že marihuana je federálně klasifikována jako „nemající lékařské využití“, 69% dotázaných lékařů v průzkumu WebMD / Medscape řeklo, že to „může pomoci s některými nemocemi a stavy.“

67% lékařů se také shodlo, že konopí „by měla být zdravotní volba pro pacienty.“

„Lékařská komunita jasně říká, že podporuje používání marihuany jako potenciální léčby pro velkou škálu zdravotních problémů. Ve skutečnosti, mnoho lékařů už ji předepisuje, „říká Dr. Michael W. Smith, lékařský šéf redaktor WebMD, oceněného on-line zdravotního portálu.

„Ve skutečnosti už ji mnoho lékařů předepisuje“. Podpora byla nejvyšší u onkologů a hematologů, 82% souhlasí, že marihuana nabízí legitimní výhody, jako je uvolňování bolesti a nevolnosti spojené s chemoterapií.
Revmatologové projevili nejnižší úroveň podpory, pouze 54% říká, že konopí přináší užitek a výhody pro pacienty. I přes nedostatek klinických údajů, pacienti s artritidou představují největší část uživatelů lékařské marihuany v Kanadě.

Úleva od bolesti je také jedním z nejčastěji hlášených důvody pro používání lékařské marihuany, poznamenává Dr. Smith. „Lékařská marihuana může být mnohem lepší lék proti bolesti, než narkotické léky proti bolesti, jako je Oxykodon, s nižším potenciálem závislosti,“ říká.

„Další výzkum nám pomůže lépe pochopit, jak nejlépe využít lékařskou marihuanu při léčbě dalších nemocí, které způsobují chronické bolesti.“

V podobném průzkumu v loňském roce v New England Journal of Medicine, 76% čtenářů uvedlo, že bude podporovat používání lékařské marihuany v konkrétních případech.

Zákony, které umožní lékařům předepisovat lékařskou marihuanu byly schváleny v 21 státech a také hlavním měste, Washintonu D.C.

ZDROJ : http://www.leafscience.com/2014/04/02/67-u-s-doctors-say-cannabis-medical-option/

VÍCE NA : http://www.webmd.com/news/breaking-news/marijuana-on-main-street/20140225/webmd-marijuana-survey-web

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s