USA: NYPD přestane zatýkat za držení marihuany

Posted: Listopad 11, 2014 in novinky
Tagy:, , , ,

autor : VICE News

přeložil : Ondřej Šrámek (11/11/14)

Pondělí 10.11.2014, facebook_-159583621 twitter @ousher23

New York –  policie přestane zatýkat za držení malého množství marihuany tento měsíc a místo toho začnou psát pokuty. Tím končí roky zatýkání lidí, kteří neměli žádný předchozí záznam.

Primátor Bill de Blasio a policejní komisař Bill Bratton uspořádali tiskovou konferenci, kde oznámili, že nová politika vstoupí v platnost 19. listopadu, a od toho dne, lidé co budou mít v držení 25 gramů nebo méně marihuany, mohou být předmětem předvolání, podobně jako při dopravním přestupku.

Toto množství ( < 25g) bylo doteď klasifikováno jako trestný čin a pachatelé byli předmětem zatčení. Starosta de Blasio řekl, že už bylo zatčeno příliš mnoho lidí v New Yorku, a může jim to zbytečně škodit v budoucnu.

„V některých případech jsme byli svědky katastrofálních důsledků pro jednotlivce a celé rodiny,“ řekl de Blasio na tiskové konferenci. „Je-li jednotlivec zatčen i pro to nejmenší držení marihuany, ovlivňuje to negativně jejich šance získat dobrou práci, získat bydlení, získat nárok na studentskou půjčku. Může je to doslova pronásledovat po zbytek jejich životů. “

De Blasio také poznamenal, že zatýkání kvůli držení malého množství marihuany neúměrně více postihlo černošskou a latinsko-americkou komunitu v New Yorku, s tím, že nynější změna politiky je dalším krokem ve snaze o zlepšení vztahů mezi policií a zmíněnými komunitami.

Důstojníci New Yorské policie budou i nadále používat své uvážení k určení vhodných opatření, ale nové politika zaručí, že jednotlivec bude písemně předvolán k přestupkové komisi, místo toho, aby byl rovnou zatčen.

Nová pravidla však nemění nic na samotném zákonu o užívání marihuany v New Yorku. Bratton řekl, že každý, kdo pálí nebo kouří marihuanu – bez ohledu na to, jak malé množství – bude i nadále podléhat zatčení. Lidé co mají podmínku nebo je na ně vydán zatykač, kteří nemohou dokázat svou totožnost, nebo u sebe mají množství, které není v souladu s množstvím pro osobní potřebu, všichni takový budou také zatčeni bez rozdílu, řekl Bratton

 

ZDROJ : https://news.vice.com/article/nypd-to-stop-making-arrests-for-simple-possession-of-marijuana?utm_source=vicenewsfb

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s