VB : Pouze 21 ze 650 poslanců se zúčastnilo parlamentní debaty o stavu protidrogových zákonů ve Velké Británii

Posted: Listopad 7, 2014 in novinky
Tagy:, , , , ,

Autor : Ewan Palmer

Přeložil : Ondřej Šrámek, 7/11/14

International Business Times

Pátek 31 říjen 2014

Pouze 21 z možných 650 poslanců se objevili v parlamentnum, při debatě o protidrogové politice ve Velké Británii kvůli studii která naznačuje, že neexistuje žádná souvislost mezi přísnými zákony a mírou zneužívání návykových látek.

Tato zlomová zpráva ministerstva vnitra je první, kde vláda zdůraznila potenciální výhody dekriminalizace drog. Studie říká, že není „žádný zřejmý vztah“ mezi postihováním za užívání drog a mírou užívání drog, poté co byl udělán průzkum protidrogové politiky v jiných zemích.

Zpráva, kterou si liberální demokrat a ministr prevence kriminality Norman Baker objednal, způsobila rozpor mezi koaliční vlády, když Nick Clegg a David Cameron vyjádřili protichůdné názory na současnou drogovou legislativu ve Velké Británii.

Caroline Lucas, poslankyně Strany zelených pro Brighton Pavilion argumentovala tím, že by protidrogová politika by měla používat „na důkazech založený přístup“ a vyzvala vládu, aby přezkoumala „všechny alternativy, které mohou nahradit selhávajcí protidrogové zákony Spojeného království“.

Rozprava začala poté, kdy se část zprávy se zaměřila na situaci v Portugalsku, kde bylo držení drog pokládáno za trestný čin, nicméně po legalizaci nedošlo k nárůstu počtu lidí, kteří užívají drogy. Poznamenává také, že v České republice, kde je marihuana ilegální, byly pozorovány horší výsledky v oblasti zdraví, kriminalizace marihuany nepřinesla žádné důkazy o tom, že spotřeba klesla, nemluvě o nárůstu kriminality.

Celkem 21 poslanců se dostavilo k jednání – čtyři Liberální Demokraté, devět konzervativců, šest Labouristů, jeden Zelený a jeden Nezávislý.

Jeden z konzervativců, kteří se zúčastnili diskuse, poslanec pro Poole, Robert Syms, řekl (na rozdíl od zpráv v tisku / oficialního stanoviska konzervativců): „Mnozí z nás v konzervativní straně se domnívá, že politika založená na důkazech by byla účinnější při řešení tohoto problému drog.“

Konzervativní poslanec za Hitchin a Harpenden Peter Lilley, prohlásil: „Nejsem si jist, zda to paní Lucasové (Zelení) či mě způsobí rozpaky u našich příznivců, ale ocitáme se na stejné straně barikády v případě tohoto argumentu (otázka dekriminalizace). “

Po diskusi byl poslanci přijat návrh, který požaduje vypracování nezávislé „analýzy nákladů a přínosů“ protidrogových zákonů a opatření. Nicméně, toto bylo pouze symbolické a vláda není povinna to schválit.

Vicepremiér Clegg se již dříve vyslovil proti vládnímu postoji k protidrogovým zákonům, protože podle něj, někteří členové koalice mají „naprosto špatné, zastaralé, retrospektivní pohledy“ na samotný problém.

„Tato válka proti drogám nefunguje. Musíme se dostat pryč od tohoto povrchního názoru, že být tvrdý tento problém řeší,“ řekl během své týdenní rozhlasové show LBC.

„Důkazy ukazují, že je potřeba chytřejší přístup, kde se jednáme s narkomany jako s lidmi, kteří potřebují pomoc a léčbu, takže nezůstávají závislí na látce, kterou se jim zločinci snaží prodat.

A dodal: „Nemohu pochopit, proč proboha my, jako společnost dovolíme zavírání tisíců lidí za mříže každý rok, u kterých bylo zjištěno, že drželi drogy pro vlastní potřebu. Neudělali nic jiného špatného.“.

Cameron odmítl hlasy, že současná drogová politika nefunguje, protože prý vláda již používá na „důkazech založený přístup“.

A dodal: „Zaměřovali jsme se na vzdělávání, prevenci a léčbu, a to je ten správný přístup.

„Jsem rodič který má 3 děti. Nechci vyslat zprávu, že brání drog je v pořádku, protože, upřímně řečeno, není.“

Downing Street 10 i Ministerstvo Vnitra kategoricky vyloučli „bezohledné“ volání po dekriminalizaci drog.

Mluvčí ministerstva vnitra dodal: „Naše strategie protidrogové politiky funguje a můžeme pozorovat dlouhodobě klesající trend užívání drog ve Velké Británii.

„Je správné, že se díváme na protidrogové politiky v jiných zemích a dnešní zpráva shrnuje řadu těchto mezinárodních přístupů.“

ZDROJ : http://www.ibtimes.co.uk/only-21-out-650-mps-attend-parliamentary-debate-uk-drug-laws-1472586

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s