VB: „Válka proti drogám prostě nefunguje,“ říká poslanec za Cambridge, Dr. Julian Huppert

Posted: Listopad 5, 2014 in novinky
Tagy:, ,

autor : Novinky Cambridge

přeložil :  Ondřej Šrámek

Neděle 02.11.2014

Poslanec za Cambridge Julian Huppert vyzval vládu, aby „byla chytrá“ poté, co prohlásil, že „takzvaná válka proti drogám prostě nefunguje“.

Dr. Huppert byl jeden z hlavních přispěvatelů do debaty tento týden ve sněmovně při diskuzi o reformě drogového systému v zemi v důsledku kritické zprávy Ministerstva vnitra.

„Můj názor je, že takzvaná válka proti drogám prostě nefunguje,“ řekl Dr. Huppert.

„Co když prohibice způsobila více škod, než by tomu bylo při legalizaci? To už je nyní jasné poměrně dlouhou dobu, a já a moje strana již dlouho voláme po reformě.

„Není to o tom, být tvrdý nebo mekký k drogám – je to chytrém přístupu a dělaní správné věci.“

Zpráva, kterou vydali Liberální Demokraté nenalzla žádnou souvislost mezi úrovní užívání drog a přísnějšími zákony v mezinárodním srovnání.

Nicméně debata způsobila výrazný rozkol mezi oběma stranami v koalici s několika konzervativci vyjadřují znepokojení nad jakýmkoliv uvolněním protidrogových zákonů.

Dr Huppert dodal: „Ať už jsou legální či nelegální, a zda jsou předepsané nebo nejsou, tabák, alkohol, konopí, kokain a heroin jsou všechno škodlivé věci. Všichny způsobují škody – lidem, kteří je berou, ostatním a celé společnosti.

„Model, který jsme měli tak dlouho v této zemi a v mnoha částech světa, je založen na myšlence, že pokud jde o některé látky – ne o tabák a alkohol, ale ty ostatní, tak z historických důvodů naším cílem bylo zastavit lidi od jejichj užívání.

„Cílem je snížit počet uživatelů, spíše než zkoumání, jaké škody tyto látky způsobují. To je špatný cíl a nefunguje. “

Debata byla iniciativou Strany zelených, poslankyně Caroline Lucas.

Dr. Sarah Wollaston, Konzervativní poslankyně a předsedkyně vlády zdravotního užšího výboru, řekla: „Myslím, že názor který občas slýcháváme, že jsme prohrály válku proti drogám je věcně nesprávná, a existuje proto mnoho ukazatelů.“

ZDROJ : http://www.cambridge-news.co.uk/War-drugs-simply-worked-says-Cambridge-MP-Julian/story-23859717-detail/story.html

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s